| AlexDorinel a întrebat:

Ieri mi-au acceptat baietii de la eMAG comanda si de ieri pana azi nu le-a predat coletul baietilor de la fancourier, cat de greu e sa predai un colet?

Sper ca azi dupa ce vin de la scoala sa fie deja in depozit, ca maine adica vineri sa-mi vina

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

EMag nu trimite colet doar tie! tongue
Zilnic se trimit mii de colete in tara, care toate pachetate, inscrise, grupate, mutate pe masina etc.
Bucura-te, daca primesti luni coletul!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de greutatea coletului, ci de sutele de comenzi care sunt date zilnic si pe care cei 2 angajati din depozit, trebuie sa le pregateasca.
O comanda este pregatita in 2-3 zile si apoi predata curierului.
Probabil ca saptamana viitoare o primesti, daca esti norocos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adevarul e ca eMAG lucreaza doar pentru tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât e de greu să predai un colet, când ai de predat 5000?
Așa că speră.

| sofisis a răspuns:

Avand in vedere ca 80% din produsele de pe eMAG nu le apartin...sansele ca tu sa fii dat comanda de un produs care e al unui tert, e imensa.
Dupa ce dai comanda, se proceseaza la eMAG, se trimite la magazinul care vinde produsul, se proceseaza acolo si de acolo se trimite. Dureaza. Nu cred ca ai nici o sansa sa vina maine.

| Bizon95 a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe pagina produsului de cine e vandut, daca e vandut de eMAG sau nu
iar eMAG mai greseste... stai cu telefonul pe ei, pana ii capiezi, ca nu ai nimic de pierdut atat timp cat se misca ca melcul

| costiceacristian200 a răspuns:

Sper să vină comanda comandată de tine!