| Chs_Răzvan_1991 a întrebat:

Imi poate da cineva un link unde sa pot face update unui Samsung Galaxy Nexus la android 4.1?

1 răspuns:
| GangsterMan a răspuns:

Buna,daca ai cablu de date poti singur sa faci update sistemului android.Introducand cablul de date in calculator si la capatul celalalt in telefon, calculatorul instaleaza device-ul. Dupa aceasta, iti va aparea daca doresti sa instalezi un program cu care poti face update la telefon cand doresti sau sa verifici ultimele stiri, din cate stiu eu acest program la Sony numindu-se,, Sony PC Companion ". Dupa ce ai programul intri in meniu si dai "Verifica versiunea androidului", sau "Check android version", daca nu sunt versiuni mai noi nu ai cum sa faci update pentru ca asta inseamna ca pentru tipul tau de telefon nu exista versiune mai noua de android.Bafta!