| Raggy a întrebat:

Imi poate explica cineva cum anume se fac anime-urile? Ce programe se folosesc? Cei care fac anime-ul ii cer detalii sau explicatii celui care a creat manga? (atunci cand anime-ul este facut dupa o manga)

2 răspunsuri:
| LowHP a răspuns:

Anime este realizat aproape la fel ca orice alt tip de animatie western. Cat despre "program" nu exista unul singur, fiecare studio are diferite technici de animare. Cat pentru intrebare legata de manga, de obicei se mai consulta cu artistul. Sper ca te-am ajutat laughing

| Belicikca1121 a răspuns:

Pai ai intrat pe youtube?