| rostas55 a întrebat:

Imi pot pune android pe telefonul LG-T385?
Si daca da
cum pot face asta?
.dau funda...

Răspuns Câştigător
| xxxyyyzzz a răspuns:

Eu asa mi-am instalat android 5.0 pe Allview v1 viper, eu aveam de la inceput android dar ar trebui sa mearga si pentru tel tau.

2 răspunsuri:
| xxxyyyzzz a răspuns:

Ar trebuie sa ai android pe tel LG.
Mai intai trebuie sa iei cwm sau cmw nu stiu cum se scrie. In orice caz trebuie sa rootezi mai intai telefonul. Ca sa faci asta descarca aplicatia VRoot de pe aptoide.
Apoi apasa butonul root si dai reboot.
Apoi cauta pe net cwm pentru versiunea ta de tel. Apoi descarc-o pe calc. Apoi pune-o pe cardul sd al tel tau.
Apoi instaleaza aplicatia mobileuncletool si dai perecovery update si selecteaza fisierul descarcat mai inainte. Apoi descarci un costom room de android pe sdcard la fel ca inainte. Acum te udci in aplicatia aia si dai pe into recovery mode. Acum selectezi cu butoanele de volum si butonul pawer e enter ca sa spun asa, Dai pe wipe data factory reset si apoi pe yes apoi pe wipe chache partition si la fel dai yes apoi te udci la advanced, apoi dai pe wipe dalvyk cache si yes dupa ce se termina astea dai back si apoi te duci la install zip from sd card apoi chose zim from sd card si selectezi custom romul(androidul) Dupa ce se termina dai reboot si asta e.
Funda?

| rostas55 explică:

Oricum mersi
dar mi-am m-am luat alt telefon