| GulDan a întrebat:

Imi trebuie bacul sa fac curs de design graphic?

Si este recunoscut in Romania? imi va folosi?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să ai 18 ani și bani ca să-l plătești.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde faci cursul ala, unii s ar putea sa iti ceara diploma de bac altii nu.

insa sa nu te astepti sa te angajeze cineva fara diploma de bac, indiferent de ce cursuri ai facut, iar daca vrei sa lucrezi pe cont propriu ai nevoie de un portofoliu bogat sa prinzi job uri

| GulDan explică (pentru suntserios):

Bacul il iau dar m-am gandit la design graphic sa nu mai fac 3 ani facultate, sa fac drum, etc. asa mai bine lucrez de acasa!

Si voiam sa te intrebare la portofoliu pun desene sau creatii gen logouri? sau ce vreau eu?

| suntserios a răspuns (pentru GulDan):

Portofoliu inseamna suma a tot ceea ce ai lucra tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de bac.
"Si este recunoscut in Romania"
Depinde de curs, te interesezi si tu inainte, dar nu intereseaza pe nimeni ca ai tu 10 diplome daca in portofoliu ai liniute si bastonase.

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

Deci trebuie sa arata si un portofoliu am inteles dar facut electronic sau cu creionu? ca am desene doar in creion.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GulDan):

Electronic, normal.