| anonim_4396 a întrebat:

In ce program pot viziona un film iar subtitrarea sa fie cu diacritice?
Pe langa BSPlayer...

5 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Km player

| Bacalov a răspuns:

In generalorice prog care suporta subtitrarie, cu o conditie: in functie de program, din setarile subtitrarilor trebuie reglate tipul caracterelor: selectat "central european" in loc de "western", care e de obicei (de obicei click dreapta > subtitles > font).
Iti recomand cu caldura VLC-ul, intr-adevar, dar ar fi bine sa iti descarci un "codec pack" care are si codecuri si playere incluse.
Cauta AceMegaCodecPack 6. 03 (cred) e vechi (de vreo 2-3 ani, dar inca nu da rateuri) si la instalare bifezi "hyper edition - automatic" si daca ai aceeasi denumire la film si la titrare (si sunt ambele stocate in acelasi lor) codecurile iti vor afisa titrarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu VLC ai incercat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@adrian777 am incercat... dar nu recunoaste "ş" si "ţ" straight face

| remus67 a răspuns:

Este un pachet de codecuri ca-lite si il poti lua de pe net