| jhosanify a întrebat:

In masina am boxe in portierele din fata, iar cele din portierele spate lipsesc cu totul. Asa am cumparat-o. Intrebarea este: daca voi trage firele din aceleasi fire care merg si la boxele din fata se poate strica ceva? Dau funda raspunsului care ma va ajuta cel mai mult. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu e prea ok, deoarece riști să arzi finalii din casetofonul mașinii, dacă și numai dacă nu folosești boxe ce în total(legate în paralel pe o parte) dau impedanța de intrare ce ar fi de la o singura boxă(exemplu 4 ohmi).de regulă casetofoanele actuale vin cu 4 ieșiri; două pentru față și două pentru spate.Ca să montezi difuzoarele spate este necesar să tragi firele din mufa casetofonului(rear) până la boxele spate separate pe canale.Succes

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Salut!

Cel mai probabil amplificarea pleaca din player care cel mai probabil are 4 iesiri, deci nu vad de ce ai trage cablurile de la usile din fata si nu te-ai lega direct la player pe cele doua canale ramase.

Nu e nimic anormal, sunt multe modele care nu au difuzoare instalate in portierele din spate. Ratiuni economice.