| DanielDanielDaniel a întrebat:

In primul rand salutari tutror!
Recent mi-am achizitionat un Laptop ASUS X555LB-XX025D cu procesor Intel® Core™ i5-5200U 2.20GHz, Broadwell™, 15.6", 4GB Ram, 1TB HDD, nVidia GeForce 940M 2GB si am incercat sa ma joc Metin2... Dar am o problema : dupa ce intru in joc si ma loghez imaginea se blocheaza si doar mousul il mai vad...
Poate cineva sa imi recomande vreo idee... Setari recomandate...sau altceva... Driverele sunt instalate dupa CD-ul laptopului.

Răspuns Câştigător
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Ia driveru de nVIDIA dupa site, de fel pentru mmo-uri trebuie sa ai driverele actualizate la zi

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Pe langa driver ce metin? adica daca e antic ar trebui sa ruleze fara probleme verifica driverele

| DanielDanielDaniel explică:

Aceeasi problema... Am luat driver-ul de la nVIDIA... La fel...

| DanielDanielDaniel explică:

Alte idei va rog... Orice metin ce incerc sa ma loghez se plureaza imaginea... Am incercat de la metin2ro la metin2 Sony si am ajuns la hamachi cu client... Alte jocuri precum cs si gta nu am probleme... Dar la metin trebuie o configuratie anume la placa?!