| Byclick a întrebat:

Incerc sa montez un filmulet in Windows movie maker, vreau sa pun niste scene filmate cu un telefon LG 5 Mp Divix(sau ceva de genu) problema e ca nu merge, nu stiu de ce, treaba cu codecurile nu prea le inteleg. Filmuletele merg vazute doar cu Crystal player in rest cu nici un alt program se vad negru. Cum pot sa fac sa le montez pana la urma?

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Daca da, atunci nu stiu de ce nu ar merge, poate e un avi mai special pentru telefon. Eu folosesc pentru convertire iSkysoft Video Converter, incearca-l si dai la common video si alege si tu avi de acolo sau stiu si eu, incerca si cu mp4 de acolo sau mpg-4. Sper sa mearga cumva cu una din astea big grin Bafta

2 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Pai mai intai converteste-le intr-un format care sa le citeasca orice player si dupa aia ar trebui sa le incarce in movie maker... cred ca formatul. avi il suporta fiecare player si movie maker

| Byclick explică:

Telefonul filmeaza in format AVI