| MishMash a întrebat:

Informatica: Stie cineva cum as putea face CodeBlocks sa imi introduca de la sine aceleasi numere intr o matrice? Ma refer la faptul ca matricea este una patratica (dimensiunea se introduce de la tastatura, in cazul meu: 8 x 8 = 64 patratele) si nu as vrea ca de fiecare data sa introduc manual numerele asociate fiecarui patratel. Are CodeBlocks vreo functie (/ plugin) automata? Stiu ca ar exista varianta din partea mea sa fac o matrice mai mica, introducand o alta dimensiune, insa am nevoie de o matrice mai mare, tocmai pentru a observa niste lucruri. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Valentin771 a răspuns:

Nu cred ca e posibil, nu am mai auzit de asta pana acum dar daca cauta in engleza ca s ar putea sa gasesti!