| alingangster a întrebat:

Intel pentium cpu 987 1.50 ghz(2 CPU's) este bun? si sa inteleg ca sunt 2 procesoare? Multumesc!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Slabut

| danutzu96 a răspuns:

Este slab pentru zilele noastre. Recomand macar un I3 (daca nu un I5, i7 asta dupa posibilitati) sau cele echivalente AMD.

| Eduard619 a răspuns:

Un procesor foarte slab pentru timpurile noaste sugerez cv superior. daca ai neclaritati si vrei cv bun sunt aici

| alingangster explică (pentru Eduard619):

Recomanda-mi un procesor bun te rog! happy raman dator!

| Eduard619 a răspuns:

Intel Pentium Dual-Core G3260 3.3GHz e mai ieftin sau Intel Core i3 4130 dar daca ai bani mai multi Intel Core i5 4590 3. 3GHz

| vidii a răspuns:

E un singur procesor cu 2 nuclee, este bun pentru navigare pe net, chestii care le faci zi de zi.dar sa nu te astepti la ceva superior, nu a fost facut pentru asta
@Eduard619 cele 3 recomandate de tine sunt procesoare desktop, cum te astepti sa puna asa ceva pe un laptop? Pentru ca pentium 987 e un sandy bridge de acum ~ 3 generatii, si e mobile CPU (da..pentru laptop)

| fyrelord a răspuns:

În momentul de față, nu, nu mai este bun. Și nu înseamnă că ai 2 procesoare, ci faptul că procesorul tău este împărțit în 2 părți egale.