| PhaseMorphXR a întrebat:

Intrebare cu caracter general (insa cu un exemplu particular).

Am o tableta Alview AX4 nano, care a suferit un soc mecanic acum cateva saptamani, intr-o cazatura de la aproximativ un metru inaltime, pe o suprafata dura (asfalt), lovindu-se in prima instanta cu un colt de pe latura scurta (nu cea cu difuzorul), unde s-a si "zgariat" vizibil, ulterior oprindu-se cu ecranul pe sol (doar ecranul de protectie s-a zgariat putin).

Functional vorbind, in prezent, tableta nu pare sa aiba nicio problema, functioneaza la fel ca inainte, nimic sesizabil, insa e posibil ca socul mecanic (in conditiile de fata) sa fi afectat intr-o anumita masura componentele interne? Efectele negative (de orice fel) putand astfel sa apara mult mai tarziu "aparent" fara cauza? Este posibil un asemenea scenariu?

Daca da, atunci care ar putea fi cateva din acele efecte negative/ce componente ar putea fi afectate direct sau indirect, in urma socului mecanic (relativ puternic)?

Răspuns Câştigător
| CristiChristian1999 a răspuns:

Nu, dacă era ceva se întâmplă pe moment, la căzătură.