| radioboy a întrebat:

La care imprimanta se usuca cartusul mai greu? laser sau laser jet?
vreau sa mi cumpar o imprimanta pe laser insa vad ca este de 2 categori : laser si laser jet
eu am acum una pe cartus insa se usuca foarte repede si cand am nevoie de ea porneste foarte greu deoarece o folosesc foarte rar... (ma intereseaza doar pe negru)

2 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Laserjet

| dannyel86 a răspuns:

Laser si LaserJet folosesc aceeasi tehnologie cu laser. Nu e nicio diferenta intre ele. Banuiesc ca LaserJet ai intalnit la modelele Hp, iar denumirea se foloseste ca brand de catre companie. Cum e Office si OfficeJet. Cu siguranta exista implementari diferite de consum si calitate si, apreciez eu, daca LaserJet a aparut ca denumire mai tarziu, s-ar putea sa fie o investitie mai buna decat modelele anterioare.