| CrazyLoveMix a întrebat:

La ce ajuta " Acces Internet prin dispozitiv mobil & hotspot portabil"? Am un telefon LG Optimus One si am dat din intamplare la " Setari WI-FI " si am descoperit acest " Acces " laughing Ma puteti lamuri cum functioneaza, la ce ajuta, cum il activezi sau orice alta informatie imi puteti da va fi bine-venit :* happy Funda :X

Răspuns Câştigător
| acvaro a răspuns:

Buna,
Folosind aceasta functie, transformi mobilul tau intr-un "router wireless", adica navighezi pe netul de pe mobilul tau, folosind alt dispozitiv (laptop, celular).
Este o functie foarte utila, atunci cand vrei sa navighezi pe net folosind un laptop care nu are conexiune proprie.
Pasi: activezi functia -> setezi un nume de retea si o parola pe mobil -> cu un laptop (sau al mobil) scanezi retelele wireless -> se detecteaza reteaua setata pe mobilul tau -> dai "conectare" -> introduci parola -> gata.