| colors113 a întrebat:

La ce folosesti powerISO ...il am in calculator dar nu stiu pentru ce e...
fundita
love struck:*love struck

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

E un fel de dvd rom virtual

| Andruşcă a răspuns:

Este un program de lucrat cu fisierele.iso. Poti copia.iso-ul de pe Cd-uri, sa-l arzi pe CD-uri, sa impachetezi/despachetezi fisiere intr.-un.iso, etc.Fisierele.iso sunt un fel de arhive(un fel!).

| georgik99 a răspuns:

rolling eyes e un DVD-CD burner. CU EL poti scrie CD sau DVD, poti creea o unitate virtuala si de asemenea poti face un CD/DVD BOOTABIL

| jazzusman a răspuns:

Pe scurt: il folosesti ca sa instalezi anumite jocuri de pe imagini, ca sa nu mai scrii un CD si sa instalezi jocul cum se face in mod normal de pe CD, il incarci in powerISO si ti-l vede ca si cand ai introdus un CD in unitatea virtuala(CDROM).

| DaaNNuuTzz a răspuns:

Il poti folosii pe post de nero, daemon tools. etc happy