| turbocompresor a întrebat:

La Samsung galaxy s5 neo, unde e setarea pentru functia de reducere a zgomotului de fundal? Vreau sa o opresc si n-am nici cea mai mica idee de unde... Android 5.1.1

5 răspunsuri:
| IoanaIonuca a răspuns:

Si eu am tot S5 Neo, insa nu inteleg la ce te referi. Ce zgomot de fundal?

| turbocompresor explică (pentru IoanaIonuca):

In timpul apelului, sa spunem ca vorbesti cu mine si esti in oras, acea functie taie zgomotu orasului, zgomotul de fundal se numeste ala, ma intereseaza cum se opreste functia aia, la s5 simplu, spre exemplu, asta detaliaza mai bine, cred, functia la care ma refer http://www.solvemix.com/......uring-call

| IoanaIonuca a răspuns (pentru turbocompresor):

Nu stiu, am cautat pe net si nu am gasit numai pentru S5. Am cautat how to reduce background noise during call S5 Neo, cauta si tu, poate gasesti ceva. Poate chiar nu exista, e mai slab S5 Neo decat S5. Incepe sa-mi para rau ca nu mi-am luat S5 laughing

| turbocompresor explică (pentru IoanaIonuca):

Eu vreau sa opresc chestia aia nu sa o pornesc ^w^'
Daca gaseam pe internet nu mai ajungeam aici

| turbocompresor explică:

In timpul apelului, este o functie care reduce zgomotul de fundal, cum sa iti spun, daca esti in oras si ii zgomot, taie sunetu ca sa nu aud eu, cel cu care vorbesti tu de pe acel telefon, acel zgomot. Functia aia se poate porni/opri, insa nu inteleg de unde.