| cRaNs1MoRe a întrebat:

La telefon ce procesor e mai bun, dual core 1700mhz sau quad core 1400mhz? Quad core 1, 4Ghz ce frecventa ar avea daca ar fi sa fie egal la rapiditate cu un dual core?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Spune mai bine exact despre ce procesoare este vorba.

| TwiSt1997 a răspuns:

Pai de exemplu daca e cortex a9 dual core-ul si a7 quad-ul, as merge pe dual, daca-s amdoua a7 sau a9, pe quad.

| TeDrqq a răspuns:

Nu conteaza frecventa din motiv ce e quad core are 4 nuclee in loc de 2 (dual core) poate sa fie un dual core la 2.0 ghz si um quad la 1.4 ghz quad-ul va invinge logic.

| AlexSapphirefull a răspuns:

La un telefon, un procesor mai bun este cel quad core!