| Eff a întrebat:

Laptopul meu nu mai merge din senin. Aseara mergea perfect si azi nu se mai aprinde. Adica se aprinde, apare imaginea de pe desktop, taskbarul si iconitele dar dupa se blocheaza si nu ii mai pot face nimic. I-am dat restart de n ori si se intampla la fel.
Ii pot face ceva sa mearga sau trebuie sa rabd pana maine sa il duc la reparat? Si daca pot, ce sa ii fac? Am windowsul cu licenta, xp.

Răspuns Câştigător
| Lavynyu a răspuns:

Incearca sa ii reinstalezi Windowsultongue

6 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Problema este ca ai ceva VIRUSI in adevaratul sens al cuvantului deci nu trojeni care sunt infonsivi din punctul meu de vedere! Iti recomand reinstalarea sistemului de operare(windows-ul) si Formatarea tuturor partitiilor pe care le ai, in caz ca ai doar una doar pe aceea. Acest lucru se face in timpul instalari. Daca nu instalezi tu spune-i la acel care in instaleaza sa formateze toate partitiile. Daca cumva sa infiltrat in BIOS spune-i sa-ti scoata bateria de la BIOS ca sa se reseteze automat! Baftawinking

| Eff explică:

@DanDannn, ce mai scanez daca se blocheaz instantaneu?

Ok, partea cu reinstalatul windowsului ma cam sperie. Nu am mai avut nevoie niciodata sa fac asta, deci...
Daca il reinstalez, pot pierde datele din calculator, avand in vedere ca nu il mai pot aprinde ca sa le mut intr-o locatie de backup?

| DanDannn_9120 a răspuns:

Pai: incearca sa il cureti de praf cu atentie.scaneaza de virusi cu antivirusul.cred ca ori ai un Trojan, ori un program nou instalat solicita 100% din ram.

| SteauaROsie a răspuns:

Cred ca ai virusi asa am patit si eu. il aprindeam si dupa 20 sec se bloca singur

| SteauaROsie a răspuns:

Reinstaleaza windows si cred ca o sa ti mearga.bftbig grin

| CrYsS34532 a răspuns:

Buna
Incearca sa reinstalezi windowsul sau uiate prin el
PA