| anonim_4396 a întrebat:

Laptopul trebuie tinut tot timpul in priza? Am observat ca nu-l prea scot, pentru ca nu am nevoie, avand in vedere ca-l folosesc doar la birou. Are ceva?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se poate arde alimentatorul, e bine cind termini treaba la laptop, sa l scoti din priză, din cauza variatiilor de tensiune, sau daca se i a curentul, cind vine din nou, il poate arde din cauza ca porneste brusc curentul cu o tensiune mare ne filtrată si stabilizată si il arde.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nimic

| halogen001 a răspuns:

Si eu tot in priza il tin. Poate o data la cateva luni se poate folosi cateva ore fara incarcator ca sa se mai descarce acumulatorul, poate ii face bine sa fie descarcat din cand in cand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 ani de zile l-am tinut in priza si nu a patit nimic, asa ca nu are nici pe naiba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

n-are nimic, și eu îl țin tot timpul.

| SDana a răspuns:

Are, deoarece se va incarca bateria mai mult decat este necesar si astfel se va strica mai devreme.

| vladeusebiu a răspuns:

Nu are absolut nimic.