| JusTPauL a întrebat:

M-am lovit de ceva si aveam telefonul in buzunar cu ecranul spre picior.mi-au aparut 2 puncte albastre cam de 3 milimetri chiar pe mijlocul ecranului si unul rosu jos in dreapta.
Am comandat telefonul pe net acum o luna am garantie 2 ani. Intrebarea ar fi..credeti ca o sa-l repare daca il trimit inapoi?

4 răspunsuri:
| JusTPauL explică:

Am incercat sa apas putin dar parca se vede mai albastru.s-au dus cativa pixeli..cred ca trebuie schimbat ecranul si daca il fac in alta parte fara garantie sigur imi cer multi bani.

| tdy a răspuns:

Daca este sghariat pe margini sau spart ecranul nu o sa ti-l mai faca dar daca telefonul arata bine si nu are semne de lovituri o sa ti-l faca. Oricum acele 2 sau 3 puncte de pe ecran si eu am avut de la aer primit cant mi-am facut ecranul la telefon. Incearca sa apesi putin pe mijloc sa vezi daca se maresc punctele.

| K0sti a răspuns (pentru tdy):

Sghariat? Asta in ce limba e?

| Marlushka a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un centru Orange, Cosmote etc. Acei oameni ar putea stii sa ti-l repare sau unde te-ai putea duce sa ti-l repari... Nu stiu, zic si eu. Eu asta as face.