| Adrian0s a întrebat:

Mai demult imi aparea pe ecran BSOD(blue screen of dead),am umblat la unitate, am reinstalat windows si acum la cateva minute se blocheaza.
E posibil sa nu fi pus rami calumea inapoi sau are altceva?
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema ta survine de la acel blue screen.în acel cod era cheia.
Este posibil ca hard-ul sa fie dus, sau un modul de ram.
încearcă să inversezi ramii în sloturi și de asemenea instalează un os conform cu hardware-ul ce-l ai.
Ca testare poți încerca Mem test +.E în orice os linux live cd. Dacă îți dă eroare la scanarea ramilor e clar de unde-i problema.nu ar strica să verifici și hard discul.Succes