| EuAlaEu a întrebat:

Masina de spalat (rufe) mi se muta din loc cand spala, ce pot sa fac? Ea sta pe gresie, dar, de curand i-am pus dedesubt un cauciuc, in speranta ca nu se va mai repeta incidentul. Urmatoarea data cand am spalat, la fel.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Inseamna ca e pardoseala denivelata de fapt de se poate "plimba", am avut si eu problema asta. Trebuie ca masina sa vina perfect perpendiclar pe podea, daca e putin intr-o parte o porneste la plimbare. Vezi ca se poate regla in general si de la picioarele masinii de spalat, se insurubeaza mai mult sau mai putin fiecare picior, dupa cum e nevoie sa stea masina cum trebuie pe podea. Daca tu o atingi sau incerci sa o misti putin cand nu e in functione o sa vezi ca se misca si asa, dupa ce-i reglezi picioarele nu o sa se mai miste si atunci nici nu o sa se mai plimbe cand spala.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Reduci revolutiile de centrifugare si pozitionezi piciorusele in mod egal ca sa nu stea inclinata intr-o parte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie pusa cu bula de nivel perfect pe orizontala. In acest fel nu va mai fugi.

| FadetoBlack a răspuns:

Are picioare. Poate umbla.