| cOFFee666 a întrebat:

Mda hai salutare TPU ma puteti ajuta cu niste sfaturi despre cum as putea sa imi fac un mic update la placa video
Placa mea: nVIDIA geforce 6150se nforce 430
si daca imi puteti spune daca e buna de ceva momentan am la ea update 267.85 dar e de acum 2-3 ani si cred ca s-a mai facut un update dar mie nu imi apare unde sa dau update-ul cine ma ajuta cu sfaturi are funda

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu are sens să faci update manual. Update-ul la drivere se face prin automatic updates-ul din windows, și o să vină după ce driverele au fost testate cum trebuie, asta ca să nu instalezi drivere beta sau cu bug-uri.Placa ta video e una veche ce se mai poate folosi la orice în afara de gaming.Succes

| cOFFee666 explică (pentru DeyCj):

Pfaa si fix gaming.

| DeyCj a răspuns (pentru cOFFee666):

Cs-ul merge precis pe așa ceva, sau jocurile on line whistling, da noh happy

| cOFFee666 explică (pentru DeyCj):

Pai pentru cs o tin

| SasNetRomania a răspuns:

Acea placa video este de fapt placa integrata, nu ai ce sa faci... uita-te la placa ta de baza vezi modelul si poti cumpara una separata(dedicata), am zis sa te uiti la placa de baza sa vezi portul video PCI-E sau AGP. In caz ca e PCI-E Express poti pune orice placa video, numa sa duca sursa. ce componente mai are acel pc?

| cOFFee666 explică (pentru SasNetRomania):

Procesor AMD Athlon(tm) II 170u Processor 2.00 GHz
Ram 2.00 GO(cam putin da nu am nevoie de multi rami.)
Pc Emachines...

| SasNetRomania a răspuns (pentru cOFFee666):

Strange bani si ia-ti altul nou, nu se mai merita sa bagi banuti in el.
@lupudepenet acele drivere sunt drivere de urgenta, nu ai sa vezi in gaming sa mearga bine cu drivere stock din windows. Doar win 8.1 iti ia de pe oficial drivere bune, insa nu am incredere nici acolo. Unele beta sunt mai bune decat cele finale (vezi cod aw driver sau gta v driver)winking

| SasNetRomania a răspuns (pentru cOFFee666):

La acel pc nu se merita sa mai bagi banuti in el, strange si schimba-l cu totul.
@lupudepenet acele drivere de care zici tu, sunt drivere default din windows, care nu au perfromanta in gaming de nici-un fel, sunt pur si simplu pentru a avea aero si rezoltuia maxima a monitorului. Doar win 8.1 ia de pe oficial drivere, insa nu am incredere in el...Cel mai bine e sa descarci tu manual de pe site-urile oficialewinking. Ai sa fi surprins sa iti zic ca unele drivere BETA sunt mai bune decat cele normale (vezi cod aw driver sau gta v beta driver)

| AnimatedSignature a răspuns:

1. Driver (update) : Poți lua Advanced Driver Updater/Driver Booster/Driver Updater etc. și ți-o upgradează la ultima versiune. Ți-aș da link la driverul de la nVidia dar nu-l mai găsesc.
2. Placa asta o am și eu și nu e bună deloc, e foarte veche oricum.

| patriciu4 a răspuns:

E aproape nimic in comparatie cu ce e acum pe piata, nu o sa duca nimic din ultimii 3 ani...partea buna e ca tu ai pc, deci poti sa iti cumperi orice placa video doresti si sa o montezi pe placa ta de baza oricat de veche e (atata timp cat ai sursa sufifient de puternica si un procesor si rami de minimum requirements la placa)