| GulDan a întrebat:

Merge cu photoshop sa fac dimensiuniile imaginii mai mici? daca da cum! daca nu cu ce alt program pot face asta?
Vreau sa se vada mai clara o imagine.

2 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Da, merge cu photoshop. Te duci la 'Image' si apoi la 'Image size' si pui acolo valorile. Este bine ca sa lasi setat sa iti calculeze proportional. Daca modifici: Width atunci Height se calculeaza automat; la fel si invers. de ce spun asta? Ca imaginea nu iti iese rau(ma refer sa nu fie deformata)

| horia2012 a răspuns:

Daca imaginea e neclara, chiar daca ii micsorezi dimensiunea nu se va vedea mai bine.