| maryans1010 a întrebat:

Merge GTA 5 pe acest sistem?
Intel Dual-Core G860 3GHz (Intel HD Graphics 3000)
4GB DDR3 1600
Gigabyte Geforce GT630 Multimedia 2Gb - 128bit DDR3

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cam slab sistemul. Procesorul este slab. Trebuie macar un i3.

| RB26DETT a răspuns:

Http://www.game-debate.com/....../index.php
Aici ai sys req pentru gta 5! Nu-ti va merge prea bine, si eu am cam tot acelasi lucru, procesorul meu e la fel ca al tau in comparatie, placa video a mea este putin mai slabuta, RAM-ul la fel si site-ul imi spune ca nu pot rula jocul... dar asa mi-au spus si la far cry 4, aveam x la toate :))) si-mi merge la 30 fps pe lowest dar cu rezolutia ecranului :P
Daca nu mai ai rabdare pana apare gta 5 si vrei sa vezi cam cum iti va merge incearca far cry 4, cam asa si cam la setarile alea iti va merge si gta 5;)

| Locus a răspuns:

Cum spunea narcis au varianta doar pe play station dar poti sa iti instalezi alte jocuri caci ai un calculator bunicel

| AlexrAul456 a răspuns:

Placa video e destul de slabuta, iar de procesor nu mai zic. Puneti ca placa video Amd radeon 7700 series( nu e scumpa), si ca procesor un i3 si-ti merge orice joc la momentul actual.

| theproX a răspuns:

Iti va merge pe low cu 15-20 fps. dar gta v apare in martie

| maryans1010 explică:

De FIFA 15, NFS Rivals, BT4 ce ziceti?

| OctavianStefan a răspuns:

Nu chiar. Cel mult pe low settings, dar s-ar putea sa nu ai destul fps. Comform site-ului game-debate.com,cea mai slaba componenta este placa video. Iti recomand sa iei un gtx din seria 700 sau 900. (AI GRIJA SA FIE GTX, NU GT)
Uite o poza cu performanta sistemului tau, raportandu-ne la GTA V:
file:///C:/Users/user/Desktop/Capture.PNG

| narciss145 a răspuns:

Sa stii ca gta 5 merge numai pe playstaiton. Poti sa iti bagi gta 4, nfs most wanted, nfs the run, assasin's creed si/sau chivalry.

| anonim_4396 a răspuns (pentru narciss145):

Ai idee ca merge si pe xbox si din martie si pe pc?