| NeluCurcanuuuu a întrebat:

Merge sa pun 4gb ddr2 800mhz, Placa video Gainward GeForce GT 610 1GB DDR3 64-bit ( http://www.pcgarage.ro/......-64-bit-3/ ) si o sursa de 230v? (sa imi mearga LOL-ul si alte jocuri micute fara lagg)

Răspuns Câştigător
| NeluCurcanuuuu explică:

Tu nu ai zis ce sursa ai. 230V e tensiunea de alimentare, si tot ce e in tara si Europa in general are asa, asa cum in sua ii 110v.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce placa video ai acum si ce placa de baza ai?

| NeluCurcanuuuu explică (pentru sltlp):

N am placa video si placa de baza este Intel dg31pr

| sltlp a răspuns (pentru NeluCurcanuuuu):

De comaptibila e compatibila dar eu nu as da banii pe asa ceva. Pentru inca 50 lei iei http://bit.ly/1Clnjtx sau http://bit.ly/1ClnpBi care is de cel putin 2 ori mai performante.

| NeluCurcanuuuu explică (pentru sltlp):

Imi e sa nu fie sursa prea slaba pentru placile astea

| sltlp a răspuns (pentru NeluCurcanuuuu):

Cum doresti. Nici aceste placi nu consuma totusi mult, insa clar consuma mai mult decat 610.

| NeluCurcanuuuu explică (pentru sltlp):

Si crezi ca m ar tine sursa?

| NeluCurcanuuuu explică (pentru NeluCurcanuuuu):

Tu nu ai zis ce sursa ai. 230V e tensiunea de alimentare, si tot ce e in tara si Europa in general are asa, asa cum in sua ii 110v.

| Cipri0181 a răspuns:

Spune tipul placii tale de baza ....in principiu ar merge perfect dar trebuie sa ai si un procesor dual core cel putin

| NeluCurcanuuuu explică (pentru Cipri0181):

Am placa de baza Intel dg31pr si procesor Intel pentium dual core 1.8