| anonim_4396 a întrebat:

merita diferenta de 300 lei dintre fx 8300 si fx 8350?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

NU. 8300-ul este de fapt un 8350 dar cu frecventa mai mare ceea ce ii poti face si tu oc 8300 si ajungi lejer la performantele 8350-ului.

4 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

In nici-un caz mai bine acei 300 de lei ii pui la placa video.

| Sn4k3 a răspuns:

Da

| vidii a răspuns:

Nu prea merita diferenta, fx 8350 e de fapt acel 8300 cu TDP mai mare si tactat la o frecventa mai mare, in gaming fac acelasi lucru, placa video facand diferenta.

| 5yr0Kk a răspuns:

8350 are TDP de 125 de watt, poate duce mai mult OC(chiar si 5GHZ cu watercooling)
Are o frecvență standard mai ridicata
Drept e ca nu stiu de ce asa mare diferență. Poti merge linistit pe 8300, si eu il am si merge bine.Ma joc orice(am un radeon r9 270x si 8gb de ram), pot edita pot orice, credlaughing