| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un calculator si am primit si CD-uri cu driverele, dar nu are hard disk, cum le pot instala?
Pot pune hard disk-ul altui calculator?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Te referi la dvd rom-writer cel mai probabil. Daca nu are hdd, poti pune un hdd din alta parte; ori iti iei un cd/dvd rom/rw extern http://bit.ly/2NXKrv6 (unitate optica externa)

| anonimg a răspuns:

Un calculator fără hard disk drive (hdd) sau fără solid state drive (ssd) nu poate funcționa.
Poți pune pe el hdd-ul altui calculator, cu condiția ca după ce l-ai legat la pc să reinstalezi windowsul și apoi driverele. Asta înseamnă că se va șterge tot ce este pe hdd/ssd.

| Sorin2323 a răspuns:

Iti poti achiziționa un hard disk extern sau ai putea căuta driverele pe internet... Ar fi mult mai usor.