| BlacK_8915 a întrebat:

Mi-am cumparat un hard de 500gb si mai am un hard mai mic in pc in care am windows-ul daca vreau sa pun celalat hard pentru jocuri(pentru windows am altul mai mic) trebuie sa il reinstalez Windows-ul?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Daca scoti hardul mai mic din folosinta, e clar ca trebuie sa-ti instalezi windowsul. Poti folosi ambele hard-disk-uri in acelasi timp avand grija ca cel pe care ai windows-ul sa fie setat pe Prim master sau, daca ai S-ATA, le poti lasa pe automat.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi nici un windows. Doar lasa sistemul de operare pe hdd-ul mai mic, iar pe cel de 500gb conecteaza-l.

| halogen001 a răspuns:

Daca lasi ambele hard disk-uri in calculator, windows-ul poate ramane instalat pe hard-ul mic, iar din bios trebuie ales discul de pe care porneste calculatorul. Depinde ce fel de hard diskuri folosesti, IDE, SATA sau unul e IDE si unul SATA.