| ddeea471 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop acum o saptamana. Ieri am vrut sa imi instalez o camera HD la laptop. Am instalat-o si dupa s-a inchis, si-a dat restart. Dupa ce si-a dat restart mi-a aparut o foaie in care imi apare o foaie in care scrie Automatic Repair si imi spune ca nu s-a inchis corect. Ce trebuie sa fac? Unde trebuie sa ma duc cu el? E ceva grav?

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU s-a intamplat nimic foarte rau happy S-a produs o eroare in windows! Clic pe Automatic Repair, va trebui sa astepti ceva timp pana se reface iar daca nu se reface va trebui sa reinstalezi windows sau dai pe Restaurare Sistem si se reface cum a fost! Apoi daca mai vrei sa instalezi acel webcam uita-te daca e compatibil cu windows-ul tau! Succes!

| ddeea471 explică (pentru lpavel):

Cand dau la reset you pc imi scrie ca insert your windows installation or recovery media to continue... deci trebuie reinstalat windows-ul

| danutzu96 a răspuns (pentru ddeea471):

Zice asta pentru a incerca sa repare se s-a stricat. Da daca nu pre te pricepi du-l la service mai bine ca sa nu pierzi nici date importante.

| lpavel a răspuns (pentru ddeea471):

La automatic repair trebuie sa dai... dar daca nu te pricepi mai bine reinstaleaza windows! La service sa nu-l duci ca-ti ia banii degeaba, daca nu sti nici windows-ul sa-l instalezi roaga pe cineva ca sunt destui care se pricep la asta! Succes!

| gelu1970 a răspuns:

Starteaza cu F8 si intri in safe mode
dezinstaleaza camera hd.
restarteaza
daca iti da aceeasi eroare intra iarasi la startare cu F8 si alege optiunea:
"ultima configuratie cunoscuta ce a functionat".
spune daca e vreo schimbare.

| danutzu96 a răspuns:

Nu s-a instalat corect driveru si a corupt probabil niste fisiere. Trebuie reinstalat sistemul daca nu se mai poate de system restore/intra in safe mode

| ddeea471 explică (pentru danutzu96):

Trebuie sa ma duc la un service?

| Nicu999 a răspuns:

Nu trebui sa te duci la service doar reinstaleaza camera