| rastaman590100 a întrebat:

Mi-am decodat telefonul azi. mi-am luat un abinament cosmote. am cartela cosmote bagata in telefon. si totuis. am optiune sa intru pe net vodafone live. suspect? thinking

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Nu e nimic suspect ti s-a decodat telefonul nu rescris softul prioritar Vodafone. adica degeaba il ai oricum decat pe Vodafone poti sa il folosesti. versiunie de soft la tel sunt prioritare pe reteaua in care sunt codate. ex kp500 cookie are kp501 Orange kp502 Vodafone acelasi tel 3 softuri diferite dedicate retelei

| frvtel a răspuns:

Trebuie doar sa apelezi la serviciul clienti Cosmote si sa soliciti sa-ti trimita setarile pentru. modelul tau de tel. pe care o sa trebuiasca sa le salvezi si sa le setezi ca setari implicite.Si cand vrei vrea sa intri sa alegi acel profil pe care il poti chiar redenumi(ex. Internet Cosmote). Bafta!