| lombardi a întrebat:

Mi-am desfacut monitorul ca sa-l curat ca era foarte murdar,dupa ce l-am pornit iar am observat ca sunt probleme cu culorile si luminozitatea. Cand deschid un browser imi apare asa parca in umbra,cand intru pe un site se lumineaza automat,cand dau pe ceva negru peste negru este asa o nuanta verde. Am dat sa setez culorile,contrastul si tot de la monitor dar tot asa e,am facut si de la driverul placii video, fara rezultat. Peste tot apare asa o nuanta mat spre verde care nu era inainte. Ce are oare? Ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca are un contact imperfect. Du-l la reparatii si vezi ce are. Daca este nou du-l la garantie si spera ca poate sa-l faca.

O zi frumoasa!

| ElCommandante a răspuns:

Intra pe www.storepc.ro e cel mai tare service din Romania, du-te la contact si suna-i si vezi ca o sa iti zica ei ce sa faci pas cu pas, eu cand am o problema ii sun si de multe ori nu trebuie sa ma duc sa mi-l repare ca ma ajuta prin telefon ce si cum, sunt super de treaba baieti.