| anghelbogdan a întrebat:

Mi-am instalat router na a mers bine si pe tableta si pe pc dar cand vorbeam cu cineva pe mess se auzea intrerupt.si nici nu pot sa fac server de minecraft ma rog.si as vrea sa stiu cum sterg conexiune routerului sa si fac una normala? ca am scos firu de la router si l-am pus la unitate am facut conexiune si nu a mers trebuie sa fac niste setari si ma intereseaza ce setari

Răspuns Câştigător
| kr37zu a răspuns:

Primu pas: In spate la router este un buton mic pe care scrie "Reset". Tine-l apasat timp de 30 de secunde si apoi scoate routeru din priza timp de 2 minute si s-a resetat tot
Pasul 2 : Daca netproviderul tau este de la RDS sau Romtelecom seteaza la conexiune PPPoe(acolo scrii parola si username) daca nu lasa-l pe Dynamic IP
Daca nu ai inteles spune si te voi ajuta cu mare placere