| madutz90 a întrebat:

Mi-am luat azi un laptop iar cei de la magazin mi-au spus ca are bagat linux pe el si ca ar fi bine sa-l formatez si apoi sa-mi pun xp. Eu nu stiu sa umblu pe linux si habar n-am cum sa-l >formatez...:" Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Nu e greu de instalat un windows, problema mai mare poate fi cu driverele, daca ai cd-ul cu windows il bag in tray, apesi un delete sau ce tasta scrie pe ecranul ala negru ca sa setezi in bios ordinea de boot, alegi cd-romul primul device, salvezi si iesi din bios, o sa boot-eze de pe disc, apoi urmezi instructiunile de pe ecran, sunt simple, la un moment dat trebuie sa formatezi hardul, etc

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mai bine apeleaza la cineva care se pricepe la calculatoare... Poti intampina multe dificultati la instalarea windows-ului pe un laptop... Trust me! Am trecut prin aia.

| Alex_9605 a răspuns:

Mai bine chemi un prieteni sa iti arate prima data apoi a doua oara vei sti ce sa faci.Ai nevoie de un CD cu imagine de windows pe el. Daca ai asta iti pot explica mai departe...

| Boby a răspuns:

Inainte de toate cred ca trebuie sa inveti cum se instaleaza un widows
Daca vrei sa inveti lucruri interesante despre pc iti recomand acest site http://www.videotutorial.ro/

| YLLL a răspuns:

Si eu cand mi-am cumparat calculatorul avea linux si am chemat pe cineva si mi. a pus xp.
cheama pe cineva care se pricepe
winking

| und3ad a răspuns:

Roaga pe cineva sa te ajute.PS ai nevoie de un program de reebotstraight faceparca asa se numeste.

| Livianananana a răspuns:

Cheama un specialist nu costa mult! si eu am avut linux l-am dus la un specialist mi-a facut c mi-a facut si mi-a bagat xp cu 50 lei!