| ElectronicPieces a întrebat:

Mi-am luat un laptop de la Asus. 6 gb Ram, procesor Amd Dual Core, 1 tb samd. Cu windows 8.
Întrebarea e următoarea : Windows 8 necesita antivirus? Nu stiu de ce dar astăzi cand m-am trezit laptopul încărca destul de greu comenzile.
Sunt un utilizator nou in ceea ce privește windows-ul 8.
Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Orice sistem de operare necesita antivirus daca esti conectat la net. Sfatul meu e sa folosesti un sistem de operare care nu ingreuneaza laptopul si nu ii scade din performante. Daca te impaci cu Windows8, foloseste-l in continuare. Daca nu, pune alt sistem de operare (Windows7), ca sa vezi diferentele.

| Danzell a răspuns:

Orice windows are nevoie de antivirus. faptul ca ai win 8 si nu 7 sau vista sau xp nu te protejeaza de virusi.

| TipuCuIntrebarile a răspuns:

Poate ai descarcat ceva progam si o adus virusi sau poate ca ai umblat pe la setari si cred ca necesita, eu am windows 7 nu ma pre stiu cu 8