| Adrian0s a întrebat:

Mi-am luat un laptop HP Intel inside pentium cu 4 GB RAM, procesor Intel pentium 2.16 GHz si 500 memorie, de ce imi merg jocurile greu pe el?

Răspuns Câştigător
| Darr1u5 a răspuns:

Acum, depinde ce jocuri insa e destul de slabut din punct de vedere al performantei. Eu am tot Intel pentium insa de 2.4 Ghz, 1Tb si 8 Gb ram dar inclusiv Gtv 4 si fifa 12 imi merg rau. Iti recomand cel putin un procesor i3 si o placa video mai buna.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer e slab macar un i3, placa video de cat o ai? presupun Intel hd de 256 mb

| K0sti a răspuns:

"laptop HP Intel inside pentium"... laughing
Misto! Sa-l stapanesti sanatos!

| Jipa95 a răspuns:

Jocurile necesita o placa video dedicata. Daca laptop-ul are integrata in procesor, nu te astepta decat sa te joci jocuri de browser.

| CPAElites a răspuns:

Pentru ca e laptop! rolling on the floor Foarte ieftin! Cu banii aia iti cumparai un pc si jucat orice joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cerintele jocurilor.Trebuie sa fie specificat undeva ce rezolutie trebuie setata.Laptopul e bun.

| vidii a răspuns:

Daca nu ai o placa video dedica decenta, cea integrata nu te prea ajuta ..aceasta este si cauza rularii nu foarte ok a jocurilor

| antiacta33 a răspuns:

Laptop-ul tau are doua placi video? Poti afla asta daca spui ce laptop ai, sau daca te pricepi cauti pe internet sa vezi ce are laptop-ul tau prin el. Si apasa pe start si cauti power options si de acolo dai pe shwo aditional plans (daca nu ai e bine) si alege High Performance. PS. Descarca driverele pentru placa video