| Daveed a întrebat:

Mi-am luat un pc nou si am o nelamurire, driverele de la placa video si mouse si tastatura sunt deja instalate sau trebuie sa le instalez eu?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Salut, driver-ul Placii Video trebuie instalat si normal ar fi ca driver-ul perifericilor sa se instaleze automat, daca nu se instaleaza automat cauti pe net modelul perifericului si o sa casesti o sectiune cu drivere, le descarci de acolo.

Bafta!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu te uiti si tu in Device Manager? Sau e complicat?

| Otto2014 a răspuns:

La placa video ai nevoie de driver, la mouse nu ai nevoie. :d

| wasilika24 a răspuns:

Apasa click drpetul pe desktop si uitete acolo daca iti apare : amd catalyst control, nVIDIA, sau Intel hd graphics daca este vreuna din aceste denumiri atunci iti sunt instalate driverele de la video placa

| ShobyWTF a răspuns:

Doar la placa video ai nevoie de driver.

| Iulian_Radu_1986 a răspuns:

Daca ai sistem de operare WINDOWS 7 sau WINDOWS 8 / 8.1..totul se va instala automat..placa video, placa de sunet si placa de retea ti le va instala automat sistemul de operare. Specific, nu mai daca placa de baza are totul integrat. Tastatura si mausul da au si ele un anumit driver dar nu este obligatoriu sa le instalezi.