| Sdkl a întrebat:

Mi-am reîncărcat cartușele imprimantei mele ieri (Canon MG3550) dar, tot nu mă lasă să imprim. Îmi apare o eroare care îmi arată că, cartușele ar fi incontinuare goale. Știe cineva cum rezolv asta? Fundă.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. tine apasata butonul cu un triunghi intr-un cerc cateva secunde ( 4-5 secunde), imprimanta o sa isi dea un restart de soft si o sa iti citeasca cartusele, deci o sa imprime ( dar o sa le veda tot goale, pentru ati vedea cartusul plin, ai nevoie de cartuse noi).

| K0sti a răspuns (pentru LaLaura):

Bravo Laurici, raspuns corect! Cu o mica obs. nu a specificat eroarea...ca de, e greu sa pui o intrebare cum trebuie! Daca are ghinionul sa nu-i mai recunoasca cartusul electric, atunci operatia cu resetul nu mai e valabila si trebuie luat alt cartus!

| LaLaura a răspuns (pentru K0sti):

Il recunoate, te asigur eu, fac asta de 6 ani, si la mine nu am schimbat niciodata cartusul ca nu il mai recunoaste, ci pur si simplu se uscase si trebuia schimbat.

| K0sti a răspuns (pentru LaLaura):

Sunt dese cazurile cand se defecteaza electric si nu-l mai vede! Nu vorbesc din auzite, cu asta ma ocup! Am stiva de cartuse de Canon defecte electric! Si de HP la fel! Una e eroare de cerneala si alta eroare de cartus! Iar aia cu uscatul, e la ordinea zilei la porcariile astea de imprimante pe jet, dar ala e alt subiect de discutie!

| LaLaura a răspuns (pentru K0sti):

Sa speram ca fata sa nu aibe ghinionul acesta.

| K0sti a răspuns (pentru LaLaura):

Aia da, corect!