| Neverrrrrr a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul si nu stiu cum sa ma conectez la internet, jos scrie:Not connection avaiable.Am router, dar nu stiu ce setări trebuie sa-i fac ca sa ma pot conecta pe el, apropo am windows 7.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Cu un pc care se conecteaza la net, cauti site-ul producatorului placii de baza pe care o ai in pc si iti descarci toate driverele de acolo.Mai ai o posibilitate cu un program, driver magician, care il instalezi in pc-ul tau chiar daca nu te poti conecta la net.Acest program te trimite prin browser la linkurile directe de descarcat a driverelor lipsa.Intr-un document text copii toate linkurile si te duci la un pc care se conecteaza si le descarci.Succes!

7 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Ai nevoie de driver pentru retea

| MskDesign a răspuns:

Nu a luat driverul de retea
click dreapta pe icoana de la my computer-manage-device manager si tot ce iti apare cu? de culoare galbena sunt driverele lipsa

| Neverrrrrr explică (pentru MskDesign):

Si cum le instalez?

| Neverrrrrr explică (pentru MskDesign):

Uite ce am înțeles:fjejtfuajriejfodjrdockwmqjfismd, mda..., mai bine aștept câteva zile un expert decât sa fac eu de capul meu, voiam doar sa-l fac mai repede, dar e complicat happy. mersi oricum.

| MskDesign a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Cu un pc care se conecteaza la net, cauti site-ul producatorului placii de baza pe care o ai in pc si iti descarci toate driverele de acolo.Mai ai o posibilitate cu un program, driver magician, care il instalezi in pc-ul tau chiar daca nu te poti conecta la net.Acest program te trimite prin browser la linkurile directe de descarcat a driverelor lipsa.Intr-un document text copii toate linkurile si te duci la un pc care se conecteaza si le descarci.Succes!

| Deliiiia a răspuns:

Foloseste CD-ul de instalare de la router si urmeaza pasii dati, daca nu il mai ai, descarca programul de configurare a routerului de pe internet.

| Neverrrrrr explică (pentru Deliiiia):

Ho ca nu sunt așa prost in ale tehnologiei, sora mea are si ea un laptop tot pe aceeași rețea, e instalat routerul, dar nu pot face setările laptopului sa ma conectez la rețea? Tu te auzi ce vb? sa descarc de pe net daca chiar asta e problema?

| Deliiiia a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Iti trebuie un cablu,, enthernet", daca nu ai wi-fi. Intrebarea ta nu era clara.