| vavava456 a întrebat:

Mi am scanat pc ul de virusi,au fost gasiti cativa si am dat fixare automata (Avast), daca cei care m au infectat au aflat cumva niste parole de ale mele este posibil sa se razbune si sa mi le schimbe la conturile respective.?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Posibil este orice, dar este foarte putin probabil. De schimbat ar trebui sa le schimbi tu daca ai motive sa consideri ca ti s-a compromis contul.

| MskDesign a răspuns:

Putin probabil!
Pentru a schimba password-uri, de cele mai multe ori, ai nevoie de confirmare prin mail, numar de telefon sau intrebari de securitate. Daca totusi cineva si-ar permite sa le foloseasca cred ca s-ar limita doar la faptul de a te controla.

| lBroken69 a răspuns:

Cred că ai luat un keylogger.
Pentru siguranţa ar trebui să îţi schimbi parolele, şi să reinstalezi windows-ul.

| nicoalusoby a răspuns:

Nu...este foarte greu sa faci asa ceva si nu cred ca pe acei hakeri care stiu sa faca asta ii intereseaza parola ta.happy