| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar rula macar pe low Gta V pe configuratia asta?
Sau ma chinui degeaba sa astept 3 ore pana se descarca?
4 gb ram ddr3
Procesor Intel core i7-5500U Cpu 2.40 ghz
Placa video Amd (nu stiu cum se numeste) 2gb

63 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Da,merge,am avut un laptop ca ala(procesorul era i7 ulv din a 4-a generatie, putin mai slab ca al tau), 1366x768 rezolutia cu texturi very high, reflection quality high, water quality very high a mers cu 30-40fps,totusi eu am avut 8gb ram asa ca mai cumpara 4gb

| RAY a răspuns:

Pentru gta e nevoie de 8gb ram, in orice caz e un joc care cere prea multe

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu ca cere cam mult, dar ma gandesc ca-mi merge macar pe low

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici pe low nu merge cu 4 g ram, plus ca ai cpu de multimedia terminat in U, gta 5 va merge sacadat, placa amd se inclazeste mai repede ca nvdia

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh, merita sa incerc
Stiam faza cu u

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru CPAElites):

De la prosti la ce te poti astepta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Merita sa gandesti inainte de a face un lucru, eu recomand Lenovo ideea pead 700 sau Asus ROG

| Buta_Petre_1976 a răspuns (pentru RAY):

De ce te tot infigi daca nu ai habar de IT?

| RAY a răspuns (pentru Buta_Petre_1976):

Daca si tu crezi ca gta 5 merge cu 512 vram n-am cuvinte

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai. Lenovo, este?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Da, ai ghicit

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu sigur saca ar merge.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Incerc acum si vad daca merge

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma l-ai instalat cum merge?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Merge cu putin lag dar ok

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar sigur e gta 5? la ce rezolutie il joci? exact cum am spus si eu are nevoie de inca 4gb ram

| CPAElites a răspuns:

Pana nu ne spui spui modelul exact al placii video nu avem de unde sa stimwinking
Descarca GPU-Z fa un screen si pune-l aici

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

AMD Radeon R5 M230

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Da merge;)
https://www.youtube.com/watch?v=7keWWc2bGWk
S-ar putea ca dupa un timp de jucat sa ai frame dropuri din cauza memoriei ram.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Va merge dar mai ai nevoie de 4gb ram

https://www.youtube.com/watch?v=g6Ldm6IzqyI

| CPAElites a răspuns:

Ce windows ai? Pe 32 sau 64 bit?

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

| CPAElites a răspuns:

I7-5500U e dual core...

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Stiu ca e

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mie mi-a mers cu 512 mb video si un i3 mai vechi
eu zic ca merge bine la tine...

| RAY a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Gta 5 pe un i3 de ce minti?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru RAY):

Iar te bagi ca musca-n lapte?
ce rost ar avea sa mint?
s-a cam incalzit el, dar a mers...

cauta si pe Youtube

| RAY a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Aratami un video sa vad si eu minunea asta

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Merge si pe i3

| RAY a răspuns (pentru August99):

Un video ceva sau doar aiureli?

| RAY a răspuns (pentru August99):

Man daca crezi orice aiureala e treaba ta, auzi i3 si sa mearga cu 512 vram

cerinte minime nu maxime, cauta tu sa vezi ce placa ai nevoie
SO: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 (4 CPUs) @ 2.5 GHz
RAM: 4 GB
Placa video: nVidia GeForce 9800 GT 1 GB / AMD Radeon HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)
Placa sunet: compatibilă 100% DirectX 10
HDD: 65 GB
Unitate DVD

| CPAElites a răspuns (pentru RAY):

Merge si pe pc-ul parintilor mei care are un AMD Athlon 64 Dual Core 2.9 Ghz care are aproape 9 ani...

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=HrKChA3Iabg

Desigur are o placa video buna

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Nu cu 512 ram

| August99 a răspuns (pentru August99):

Si 4 gb nu 512 ram

| RAY a răspuns (pentru CPAElites):

Omule tu poate vb de alt gta nu gta 5 imposibil sa meara acest joc

| RAY a răspuns (pentru August99):

Tu stii ce inseamna vram? ma contrazici dar nu sti ce naiba inseamna vram

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Da stiu ce inseamna vram

| RAY a răspuns (pentru CPAElites):

Cand voi vedea un video cu cofiguratia aia voi crede pana atunci sunt vorbe atat, auzi pc de 9 ani merge gta 5 n-am cuvinte

| August99 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Lasa-l in ploaia lui laughing cu 512mb nu cred ca merge dar pe un i3 stiu sigur ca merge am incercat

| RAY a răspuns (pentru August99):

Ce ai incercat? Gta 5 pe un i3?

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Da frate

| RAY a răspuns (pentru August99):

Doar ca nu poti dovedi te cred

| August99 a răspuns (pentru RAY):

Cum zici tu frate

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru RAY):

Cauta daca esti curios

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru August99):

:*
Merge si cu 512 video, imi arata ca ii trebuie 1g cand eram in el, nu stiu de unde isi lua restul ca nu aveam hd graphics, dar aveam 8 gb ram

| RAY a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Tu ai afirmat ceva, de ce sa caut eu sa dovedesc ce afirma alti, ai afirmat ceva dovedesteo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai lua dupa toti "specialistii it" ca ray ..Astia nu au habar pe ce planeta traiesc si se reped sa dea sfaturi aiurea.
Depinde ce rezolutie are ecranul laptopului. Daca e hd si mai mult ca sigur e iti merge si pe mediu fara nici o probelma la peste 30 fps. Daca e full hd desi nu cred se schimba foaia.
Merge pe low la 30 fps.

Gta 5 e un joc vechi care in momentul de fsta cere resurse moderate nicidecum mari.

| August99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect ai dat un raspuns bun

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Este posibil sa mearga din ce vad pe aici. la 2.40 ghz vad ca cere minimum 2.50 ghz dar in rest am vazut ca merge si pe 4 gb ram

| August99 a răspuns:

Dati-ar merge

| Juviia a răspuns:

Nu știu, cred că ți-ar merge pe low sub 30fps

| wowmentol2 a răspuns:

Omule merge pe 4 GB ram conteaza mult placa video eu am terminat jocul de 3 ori piratat pe 4gb ram apoi mi-am luat laptopul asta cu configuratie mult mai mare si mi-am cumparat si gta 5 mie mi-a mers si pe 4gb, cu toate la low dar mergea

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

8gb ram

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

8gb ram.

| anonim_4396 explică (pentru Sandu_Daniel_1999):

Nu conteaza doa ramul
Si oricum, imi merge ok

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

Nu merge.

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

Eu sunt aici.Do you need my help.

| Bogdy666Bogdix a răspuns:

Ar merge dar cauta pe net cum sa il optimizezi pentru pc-ul tau. Ti-ar merge cu 30-35 fps