| Alecsandraa97 a întrebat:

Mi s-a blocat iphone-ul! crying.

O colega si-a bagat labele, ca altfel nu am cum sa zic straight face. A incercat sa il deschida de la butonu ori de sus ori pincipal habar n-am ca asa il ia cateodata ca nici nu vad angry! Si a inceput sa zica pe acolo ca ups ca so blocat telu si nu stiu mai ce.
Deci problema telefonul este nu cred ca mai merge touch sau nu stiu ce i-a facut; nu are cum sa se strice crying! Nu de mult a fost la reparat dar cu altceva nu are nicio legatura. Ce poate sa aiba si cam cat ar costa reparatia si in cat timp o face? Trebuie repede! ca daca afla tata ma indoie in 2 straight face straight face! Va rog crying!

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Salut!
Daca a apasat ambele butoane, cel de Home si Power, este posibil sa-l fi introdus in Recovery Mode, unde afiseaza iconita de iTunes, sau in DFU Mode unde nu afiseaza absolut nimic.
Incearca sa apesi ambele butoane simultan (Home plus Power) si tine-le asa timp de 10-15 minute. Daca vezi ceva activitate pe display, dar totusi nu porneste, dupa ce faci acest lucru, tine apasat doar butonul de Power timp de 15 secunde.
Te sfatuiesc sa faci acest lucri dupa ce conectezi telefonul la incarcator, si-l lasi asa timp de 5-10 minute. Daca acumulatorul este descarcat, nu vei putea face ce am descris mai sus.
O zi buna!

| Alecsandraa97 explică (pentru ovidiuionita):

Pe ecran am numa slide cu oprie si anulare ( am vrut sa incerc sa il inchid de tot ).

| Petrean_Daniela_1997 a răspuns (pentru ovidiuionita):

Heiii mie mi s-a blocat pur si simplu cand imi era la incarcat si am facut ce ai spus tu dar numa imi apare marul de la Apple si atat.Mai departe nu mai pot sa fac ce ai spus tu.Te rog ajuta-ma!happy

| Alecsandraa97 explică (pentru Petrean_Daniela_1997):

Nu se mai deschide deloc? Adica numa pana la stema cu Apple? Da-mi mai multe informatii! happy

| Cheța_Daniel_1993 a răspuns (pentru ovidiuionita):

Am patit si eu, am facut ce ai zis tu si functioneaza. Mersi

12 răspunsuri:
| happykill a răspuns:

Simplu. Te duci acasa si bagi softul iar. Iti garantez ca iti va merge

| Alecsandraa97 explică (pentru happykill):

Cum adica sa bag softu'? nu sunt experta habar n-am cum se face straight face!

| Lazar_Andrei_1977_QQkk a răspuns:

Salut!
AM si eu un iphone 4s si am bagat codul de multe ori pana cand mi-a aratat ca trebuie sa ma conectez la Itunes.Cum fac asta?