| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a rupt o bucatica din jack-ul de la casti in tableta.Mai am vreo sansa s-o scot avand in vedere ca e intepenita rau? Am fost la cineva care repara pc-uri si chestii d-astea,dar mi-a zis,pe un ton foarte grav,ca el nu se ocupa cu asa ceva si ca nu se baga. Parca l-am injurat de ma'sa, mai avea putin si ma dadea afara.

Am incercat toate metodele posibile si imposibile sa scot chestia aia, nu merge.Deci mai am vreo sansa s-o scot sau o las sa rugineasca acolo?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cum sa nu. Du-te la cineva care repara televizoare, aparatura electronica. Daca ai prin zona. Ei au scule specializate.
- Ce repari la un calculator. Scoti niste placi cu niste surubele si gata?
-O tableta, chiar daca intra la categoria IT, ramane un produs elctronic.

| PufoshenienexT a răspuns:

Cauta pe cineva care stie sa repare care este bun in electronice si roagal si te va ajuta

| IulianRomica a răspuns:

E cam naspa...straight face nu stiu ce sa spun...du-te cu el la un service de pc=uri. Mult noroc

| PiataROcom a răspuns:

Depinde ce de tableta ai, eu am avut una model chinezesc am desfacut-o de am schimbat touch screen-ul si se desfac relativ greu.

Sfatul meu du-te la un service de telefoane mobile ( nu service IT si nici la badea care repara televizoare ).
Dar un service bun unde le si repara nu doar decodeaza.