| agent003 a întrebat:

Mi sa instalat in PC o extensie virusata MyStartSearch, nu pot sa o ddezinstalez deoarece nu apare in lista de programe instalate, am incercat sa scanez cu antivirus, nu o gaseste, am cautat pe internete cum sa scap de ea si am gasit programul SpyHnter dar n-am nicio cheie la el, daca are cineva vreo cheie la acest program, va rog frumos sa ma ajutati

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Instaleaza malwarebytes anti malware si scaneaza calculatorul, apoi apesi flag+R si dezactivezi din startup programul acela, dai restart si totul va fi bine.

| Iunix a răspuns:

De unde ști tu că extensia aia este virusată? tu ai spus că antivirusu nu o găsește, atunci de unde ști că e virusată?

| agent003 explică (pentru Iunix):

Deschid browserul si esetul imi arata ca e virusata, dar cand dau scanare completa la pc nu gaseste nimic am incercat si cu alte antivirusuri si la fel nimic

| K0sti a răspuns (pentru agent003):

Pai Eset e antivirus? E o gluma!
http://www.epasystems.ro/bitdefender-adware-removal-tool/

| ZEYN a răspuns:

Ceau, fi mai atent data viitoare la ce instalezi, programele utilitare gratuite vin la pachet cu alte aplicatii sa faca bani, nu da tot next, next, next, mai si citeste ce instalezi, uite un videoclip cum sa faci sa scapi de asta: https://www.youtube.com/watch?v=6IMMURoY048