| BeHappy_7009 a întrebat:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile de la intrebarea trecuta!
Mai am o intrebare.
eu am instalat in calculator inca vreo 2 windowsuri, adica atunci cand deschid calculatorul imi apare o pagina unde ma pune sa aleg din 3 windowsuri (Ca sa zic asa) cum pot sa fac sa le sterg pe celelalte doua? Va rog, explicati-mi cat se poate de clar big grin! merci! (apropo, dau funda big grin )

6 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

E simplu, vezi unde ai instalate celelalte 2 Windows-uri (pe ce partitii sunt ) si formateaza respectivele partitii (click dreapta pe ele si format ), daca nu reusesti asa Incearca sa reinstalezi windowsul si cand ajungi lapartea cu partitiile pur si simplu stergi tot si iti faci partitii noi, alta solutie nu stiu

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Pai ti-as recomanda sa la-si asa. Tu ai placa de baza cu triple boot tehnology. In caz ca sa strica un windows alegi altul.
Baftawinking

| szergiu a răspuns:

Foarte simplu. Bagi Cd`ul cu unul dintre Windowsuri iar cand vrei sa dai instal acolo dai delete si automat se sterge tot de pe hard. sau... intri pe windowsul preferat de tine iar pe celalalte harduri unde sunt windowsurile dai clic dreapta - format si start.happy

| gabor_8975 a răspuns:

Pai dai sa instaezi un windows...si formatezi toate partitiilehappy
da sati salvezi chestiilehappy

| lcornea a răspuns:

Daca ai vista(sau win7) ar trebui sa poti sa folosesti utilitarul asta BCDEdit. exe. Toate explicatiile le poti gasi la http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc721886%28WS.10%29.aspx.
Daca cumva ai instalat un bootloader specific linux (ex: grub) atunci lucrurile sunt putin mai complicate pentru ca va trebui sa gasesti si sa editez fisierul grub.conf manual. Sau sa cauti utilitare care fac asta, teoretic se poate direct din menuiul de bootare, dar daca nu ai experienta nu te sfatuiesc sa incerci asa ceva.

| pana_5199 a răspuns:

Re formateaza compiuterul alta solutie nu stiu