| AlexAndrei96 a întrebat:

No salut dragilor. Deci, ieri mi-am incarcat cu 10 euro Vodafone cartela. 6 euro am abonament, 2 euro imprumut si am mai ramas cu 2 euro. Bun deci, cum imi activez netu'? Am 500 mb, optiunea de 6e, dar cand sunt la scoala nu pot intra, si trebuie sa ma conectez pe Wi-Fi si dirigamea nu ma lasa pentru ca suntem vecini si lumea crede ca ma favorizeaza, infine si vede daca-s pe facebook. Si, mno...am nevoie de mega, pentru ca tot voi sta pe facebook laughing dar voi sta pe invizibil. Imi place mereu la fizica, pauze sau spectacole din astea sa stau sa vb cu amicii, sa cropez poze sa le editez si sa le trimit pe chat laughing. Deci..CUM IMI ACTIVEZ NETU'?

2 răspunsuri:
| AndreiOpriş a răspuns:

1.te-ai putea pune pe Invizibil si pe Wi-Fi
2. daca ai optiunea activa, depinde doar de telefon ca sa iti activezi Internetul.
*daca ai Samsung, tii apasat butonul de blocare al telefonului si dai pe Mod date de Retea
*daca vrei sa primesti ajutor precizeaza telefonul

| AlexAndrei96 explică (pentru AndreiOpriş):

Nu prea pot.e o chestie cu Wi-Fi-ul...are un bug si cand se conecteaza si al 3-lea la Wi-Fi nu mai merge bine, si isi da seama.