| RAY a întrebat:

Nu as vrea sa stiu cum se buteaza de pe stik usb prin setari bios,as vrea sa stiu ce tasta te duce direct la optiunile cu deviceuriile de butare disonibile,nu vreau sa intru in bios vreau sa imi apara optiuni de boot,dau funda, la HP e f9 la altele care e?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

F 10, f11 sau f12.

| RAY explică (pentru horia2012):

Azi pe un HP a mers prin f9 de ce?

| horia2012 a răspuns (pentru RAY):

Fiecare calculator (placa de baza) are alta varianta de BIOS. La mine e F11. Altele folosesc F1, f2, f3, Esc, Delete, diferite combinatii de taste, nu e o regula. Fiecare producator isi concepe propriul sistem de comenzi, taste prin care accesezi BIOS-ul. Chiar si acelasi producator pe diferite calculatoare poate sa asocieze alte taste pentru BIOS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau un copy paste pentru ca e mai simplu asa: http://windowspc.ro/......shiba-etc/

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul win 8, duci sageata in coltul drept apoi la search, scrii system setting, dai clcik pe system seting si in fereastra care apare ai printre altele si boot.de acolo setezi sa boot-eze first boot ce vrei tu.

| Lothar a răspuns:

Fiecare sistem are alta tasta de bios, de butare etc. deci incearca-le pe toate pana o gasesti