| Crystysm a întrebat:

Nu imi merge minecraft cand am reinstalat windowsul merge cu 2 fps si inainte imi merge peste 40 imi zice ca e ceva de la placa video! nu inteleg de ce?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asă pătești daca nu instalezi driverii potriviți pentru placa grafică. Daca ai Windows 7 îi ai în automatic updates/optionals updates, sau la unele modele de calculatoare îs în important updates.Succes

| sebykz a răspuns:

In primul rand, update la toate driverele.
Apoi, intra in minecraft si vezi setarile :
Smooth light :off
Render distance : cat mai putine chunkuri
View bobing : off
Poate nu le-am scris bine, dar intelegi tu!
Vezi de ce nu ai nevoie si scoate-le.
Mult succes!

| Ajutoooooor a răspuns:

Incearca sa schimbi placa video. Nici mie nu mi-a mers odata pe un laptop mai prost. Am schimbat placa si imi merge