| Clorox a întrebat:

Nu imi sta in fire sa pun intrebari de genul dar...
Ce parere aveti de Samsung galaxy s6 si de Huawei P9Lite? Am sanse sa iau unu' din ele in februarie dar nu asta conteaza, voi aveti unul din ele? Daca da, cum merge?
Am nevoie de opiniile voastre! Ma intereseaza mai mult defectele lor happy
Dau funda pentru raspunsul cel mai ajutator happy

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Am Huawei p9 Lite, cam de o luna, si pana acum nu mi-a facut probleme. Nu s-a blocat niciodata, a rulat jocuri cu grafica destul de mare (cu toate ca te plictisesti de ele si tot astea mai simple le joci), se aude tare (si clar). La pretul lui e un telefon foarte bun si isi merita banii.
Cat despre S6, il are un prieten, din ce am vazut si din ce mi-a spus n-a avut nicio problema (grava) cu el (el avandu-l de un an si ceva), jocurile merg bine, camera/sunetul si altele bune.
Pentru mai multe informatii despre el : https://www.arenait.net/......-acum.html
La Huawei nu-mi place ca nu poti scoate/schimba bateria daca se strica, nu e detasabila carcasa, trebuie sa il duci la garantie cred.

| Clorox explică (pentru Sn4k3):

Cu bateria e si la Samsung, eu le stiu specificatiile dar nu stiu ce defecte au, multumesc ca mi-ai zis ca P9lite e aproape perfect laughing
Mai trebuie sa aud si de S6 si gata happy

| Sn4k3 a răspuns (pentru Clorox):

De S6 pot sa zic doar ca prietenul meu dupa un an si ceva e multumit de el.