| elenutza27 a întrebat:

Nu pot goli cosul de reciclare.
De cate ori incerc sa golesc cosul de reciclare imi apare o eroare:
http://imageshack.us/m/804/5393/cosrecilcareeroare.png

Cum il pot goli? - fundita

PS: Folosesc Windows XP SP3

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te-ai gandit si de ce? Pentru ca vrei sa stergi un folder la care nu ai drepturi de stergere! Da-i un system restore sa vezi daca merge!
SAU
Deschide o linie de comandă cu permisiuni elevate. Pentru aceasta, da clic pe Start apoi clic pe Toate programele, pe Accesorii, apoi pe Prompt comandă. Tasteaza comanda corespunzătoare pentru sistemul tau de operare, apoi apasa pe ENTER:
Windows XP
rd /s C:\recycler

Notă: Pentru unitățile de hard disk cu alte litere, substituie C: cu litera unității respective.
Închide fereastra Prompt comandă.
Acum da un clic cu butonul din dreapta pe o zonă goală de pe desktop -> clic pe Reîmprospătare.
Notă Coșul de reciclare ar trebui să fie gol acum. Dacă nu este, repeta acești pași pentru orice altă literă de unitate de hard disk pe care o ai.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ai incercat cu CCleaner?

| elenutza27 explică:

@bogdan26 am incercat...dar nu a functionat.